Centrum Szkolenia u Leśników w Krynicy Zdroju

Informacje ogólneMapa dojazduPogodaLZD KrynicaWyżywienieSale konferencyjneNasi partnerzyZ ostatniej chwili

Wydarzenia

Centrum Szkolenia proponuje również leśnikom różne szkolenia z zakresu gospodarki leśnej. Mogą to być szkolenia tematyczne z jednego zagadnienia obejmujące część teoretyczną poparte przykładami w terenie na konkretnych powierzchniach doświadczalnych zlokalizowanych w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym , sąsiednich nadleśnictwach Nawojowej i Piwnicznej lub przygranicznych terenach Słowacji. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki i może dotyczyć np. gospodarowania w drzewostanach bukowych od pielęgnacji młodników , trzebieży po rębnie łącznie z różnymi formami tych drzewostanów od gospodarczych , ochronnych po rezerwaty.

Proponujemy leśnikom z terenu całej Polski kilkudniowe pobyty szkoleniowe dobierając program pod kątem bądź to specyfiki danego Nadleśnictwa lub zapoznania się z gospodarką leśną prowadzoną w terenach górskich po polskiej stronie lub u sąsiadów za południową granicą . Zawodowe zajęcia najczęściej układane są w taki sposób , żeby przy okazji powierzchni interesujących leśników móc zobaczyć jeszcze coś ciekawego kulturowego, historycznego czy zrealizować program turystyczny . Dla przykładu przy okazji omawiania zagadnienia gospodarowania w jedlinach i rębni przerębowej w uroczysku Mrokowiec zwiedzić jedną z zabytkowych cerkwi w Mochnaczce lub Tyliczu , a przy okazji zapoznawania się ze sposobem zagospodarowywania wielkoobszarowych powierzchni poklęskowych w okolicach Starej Lubovni w Słowacji zwiedzić starolubovlanski zamek historycznie bardzo związany z Polską w którym znajdują się kopie klejnotów koronacyjnych królów Polski .

Organizujemy również pobyty szkoleniowe dla leśników z rodzinami – w godzinach przedpołudniowych leśnicy realizują program zawodowy – w formie szkolenia teoretycznego lub wyjazdu terenowego a osoby towarzyszące np. zwiedzają z przewodnikiem uzdrowisko , odpoczywają na basenie , w spa … itp.

Zajęcia szkoleniowe prowadzą pracownicy naukowi Wydziału Leśnego UR w Krakowie przy współudziale służby leśnej LZD w Krynicy lub jednostek na terenie których zajęcia te mają miejsce ( Nadleśnictwa Piwniczna , Nawojowa , TANAP , PIENAP , Vojenskie Lasy itp. ).

Bezpośredni kontakt z leśnikami gospodarzami w poszczególnych obiektach, wymiana bezpośrednich spostrzeżeń i uwag jest również cennym doświadczeniem szkoleniowym.

Mając dobre rozeznanie w terenie staramy się opracować poszczególne pobyty leśników u nas w taki sposób , żeby sprostać oczekiwaniom wszystkich a zapewniamy, że program jest bardzo bogaty i interesujący przygotowywany przez „kolegów po fachu„

Chcąc zorganizować takie szkolenie wystarczy z nami się skontaktować telefonicznie lub pocztą elektroniczną i wskazać swoje preferencje, zainteresowania tematyką i wspólnie uzgodnimy to co dla Państwa jest najbardziej interesujące . Uwzględniamy wszelkie życzenia naszych kontrahentów i praktycznie nigdy nie powtarzamy dwóch identycznych programów pobytów szkoleniowych.

Darz Bór , zapraszamy !

33-380 Krynica-Zdrój ul. Ludowa 12-14, Tel 0048 18 472 40 50 Tel/fax 0048 18 472 35 50 Kom 512 376 147 mail:cs@ur.krynica.pl